Ignacego po lekcjach często można było spotkać przy szkolnym pianinie, na którym ćwiczył swoje muzyczne zdolności. Zaangażowany był w wolontariat – posługiwał jako ministrant podczas Mszy świętych a także należał do Maltańskiej Służby Medycznej. Sprawne ręce, dobre serce i chęć niesienia pomocy to cechy dobrego lekarza. Do tego świetne wyniki w nauce. Gratulujemy Ignacemu rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Medycznym i życzymy wytrwałości, dobrej pamięci i zawsze tego ciepłego uśmiechu, od którego człowiek czuje, że od razu zdrowieje.

Aleksandra przyjechała do naszej Szkoły z Białorusi. Była uczennicą, która świetnie radziła sobie z językiem polskim. Z pewnością w nauce języka pomogły jej stosy przeczytanych książek. Stała bywalczyni szkolnej biblioteki – w 2021 roku otrzymała wyróżnienie, uzyskując tytuł najbardziej aktywnego czytelnika. Dlatego jej wypracowania pisane były na naprawdę najwyższym poziomie. Aleksandra marzyła o tym, by zostać dziennikarką. Dziś realizuje swoje marzenia studiując właśnie ten kierunek na Uniwersytecie w Białymstoku. Aleksandro! Wierzymy, że jeszcze nie raz przeczytamy świetne teksty Twojego autorstwa, albo wysłuchamy wywiadu zrealizowanego pod Twoją redakcją! Gratulujemy studiów i życzymy powodzenia! 

Grzegorz przyjechał do nas z Rosji, choć jego rodzina czuje się Polakami. Wielokrotnie podkreślał, że starają się w domu żyć „po polsku” kultywując polskie tradycje, obchodząc polskie święta. Nic dziwnego, że Grzegorz już od pierwszej klasy dobrze mówił w języku polskim. Dziś jest studentem Politechniki Warszawskiej, na kierunku, który sobie wymarzył. Wakacje spędził pracując, w tematyce nieruchomości. Gratulujemy Grzegorzowi i życzymy by jak najszybciej zdobył tytuł inżyniera! 

Helena zawsze twardo stąpała po ziemi. Realistka. Cechuje ją przenikliwy, analityczny sposób myślenia.  Wyniki z matury pozwoliły jej na wybór właściwie każdego kierunku studiów. Z języka polskiego otrzymała 96% punktów.  Z pozostałych przedmiotów równie wysokie noty. Wybrała kierunek Zarządzanie finansami i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Na uczelni zaangażowała się również w działalność samorządu studenckiego. Helena zawsze jasno określała sobie cele i konsekwentnie dążyła do ich realizacji. Ukończenie studiów z wysokimi notami jest jednym z tych celów, czego jej z całego serca życzymy. 

Jaryna w szkole była jedną z najbardziej rozpoznawalnych uczennic, a to za sprawą ważnej funkcji, jaką pełniła. Otóż, odpowiadała za szkolną grupę muzyczną. Koordynowała zespół, wspierała nowych chórzystów, przygotowywała program pieśni na niedzielne Mszę święte dla społeczności internatu. Często można było ją spotkać z gitarą.  Zawsze uśmiechnięta i zawsze uprzejma. Wzorowa uczennica. Dziś studentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrała Administrację. Świadomie. Bo właśnie o studiach na tym kierunku marzyła. Jaryno, gratulujemy i już tęsknimy! 

Karen choć przyjechał z Kazachstanu, wiele razy podkreślał, że w jego żyłach płynie krew wielu narodowości. Świetny z niego aktor – niejednokrotnie prezentował swoje zdolności w filmach amatorskich – nagrywanych przez uczniów o szkole. Z absolutną powagą potrafił tak ująć żart sytuacyjny, że przez kolejne minuty ciężko było opanować śmiech. Inteligentny. Bardzo ambitny. Interesował się zawsze historią i polityką. Dziś odkrywa Kraków, jego wspaniały klimat i zabytki, bowiem studiuje Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kierunek trudny, wymagający dobrej pamięci i sprawnego poruszania się po kodeksach. Ale cóż to dla Karena! Gratulujemy i życzymy wytrwałości! 

Julia kiedy przyjechała z Ukrainy do naszej Szkoły była pierwszoklasistką. Trochę przestraszoną, nieśmiałą dziewczynką z głową pełną marzeń, zaczytaną w książkach. Miło było patrzeć jak dojrzewa, jak nabiera pewności siebie, jak wyrasta na piękną, mądrą kobietę. Zawsze uprzejma i pełna ciepła. Śpiewała w szkolnym chórze, a kiedy wracała na wakacje do rodzinnego domu, grywała na instrumentach strunowych. W październiku rozpoczęła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ale będzie je poszerzać o Kryminalistykę i Nauki Sądowe w zakresie biologii i genetyki sądowej. Życzymy Julii powodzenia i gratulujemy ambitnego i niecodziennego zainteresowania trudnymi tematami.