NAN% wsparcia

Wiktor

Drohobycz, Ukraina

Opis ucznia:

Wiktor w październiku 2022 rozpoczął studia.

Prosimy o wybór innego ucznia.

***

Moja rodzina jest mocno związana z Polską. Ojciec jest Polakiem a matka Ukrainką, ale również ma polskie korzenie. Moi rodzice wzięli ślub w Krakowie – ojciec w tym czasie tam mieszkał. Ale po tym, jak urodził się mój straszy brat, musieli pojechać na Ukrainę. W domu słyszałem dużo pięknych rzeczy o Polsce, zwłaszcza o Krakowie. Mój brat skończył Liceum św. Stanisława Kostki i studiuje w Warszawie. Teraz kolej na mnie!

Po raz pierwszy poznałem Polskę w 2016 r. w Parafiadzie Młodzieżowej w Warszawie. To była bardzo ciekawa, pouczająca wycieczka, którą zapamiętałem i poznałem nowych przyjaciół. Dlatego postanowiłem związać swoja przyszłość z Polską. Bardzo chcę poznać historię, kulturę, tradycję kraju, który jest w moim sercu i obywatelem, którego jestem. Postaram się być godny tego prawa.

Cała moja rodzina została na Ukrainie, oprócz mojego brata. On studiuje w Warszawie i jest moją jedyną podporą w tym wielkim mieście, choć mam stały kontakt z moją kochaną mamusią i tatą.

Moje zainteresowania są bardzo różnorodne. Lubię aktywny odpoczynek oraz takie dziedziny sportu jak: narciarstwo, pływanie, korfball, koszykówka, siatkówka. Interesuję się także grą na gitarze i śpiewaniem.

Marzę o lepszej przyszłości dla mojego kraju, oczywiście dla Polski; będę starał się zrobić wszystko aby to zrealizować. Chciałbym dostać się na dobrą uczelnię. I co najważniejsze, żeby moja rodzina była zdrowa i szczęśliwa.

Jeszcze dokładnie nie wiem, kim chcę zostać w przyszłości. Chciałbym, aby był to bardzo interesujący i ekscytujący zawód, w którym mógłbym realizować się na różne sposoby. Lubię bardzo zwierzęta, więc myślę, że ten zawód będzie z nimi związany.

W przyszłości chcę pozostać w Polsce. Jest tu możliwość znalezienia pracy i wszystkie warunki ku temu, by żyć szczęśliwie, rozwinięta edukacja i technologia, uczciwi ludzie. Kocham Polskę i naprawdę chciałbym w niej zostać.