54% wsparcia

Wiktor

Drohobycz, Ukraina

Opis ucznia:

Moja rodzina jest mocno związana z Polską. Ojciec jest Polakiem a matka Ukrainką, ale również ma polskie korzenie. Moi rodzice wzięli ślub w Krakowie – ojciec w tym czasie tam mieszkał. Ale po tym, jak urodził się mój straszy brat, musieli pojechać na Ukrainę. W domu słyszałem dużo pięknych rzeczy o Polsce, zwłaszcza o Krakowie. Mój brat skończył Liceum św. Stanisława Kostki i studiuje w Warszawie. Teraz kolej na mnie!

Po raz pierwszy poznałem Polskę w 2016 r. w Parafiadzie Młodzieżowej w Warszawie. To była bardzo ciekawa, pouczająca wycieczka, którą zapamiętałem i poznałem nowych przyjaciół. Dlatego postanowiłem związać swoja przyszłość z Polską. Bardzo chcę poznać historię, kulturę, tradycję kraju, który jest w moim sercu i obywatelem, którego jestem. Postaram się być godny tego prawa.

Cała moja rodzina została na Ukrainie, oprócz mojego brata. On studiuje w Warszawie i jest moją jedyną podporą w tym wielkim mieście, choć mam stały kontakt z moją kochaną mamusią i tatą.

Moje zainteresowania są bardzo różnorodne. Lubię aktywny odpoczynek oraz takie dziedziny sportu jak: narciarstwo, pływanie, korfball, koszykówka, siatkówka. Interesuję się także grą na gitarze i śpiewaniem.

Marzę o lepszej przyszłości dla mojego kraju, oczywiście dla Polski; będę starał się zrobić wszystko aby to zrealizować. Chciałbym dostać się na dobrą uczelnię. I co najważniejsze, żeby moja rodzina była zdrowa i szczęśliwa.

Jeszcze dokładnie nie wiem, kim chcę zostać w przyszłości. Chciałbym, aby był to bardzo interesujący i ekscytujący zawód, w którym mógłbym realizować się na różne sposoby. Lubię bardzo zwierzęta, więc myślę, że ten zawód będzie z nimi związany.

W przyszłości chcę pozostać w Polsce. Jest tu możliwość znalezienia pracy i wszystkie warunki ku temu, by żyć szczęśliwie, rozwinięta edukacja i technologia, uczciwi ludzie. Kocham Polskę i naprawdę chciałbym w niej zostać.

Wiktorem opiekują się: Pani Bogumiła, Pan Bartosz oraz Pan Marek, zapewniając 540 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje jeszcze 460 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM WIKTORA
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Wiktor, Ukraina

 

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.