100% wsparcia

Anastazja

Białoruś

Opis ucznia:

Moja historia

Moja prapra-prababcia była Polką i pochodziła z bogatej rodziny. Miała swoją ziemię i pracowników. Pochowana jest na Rakowskim cmentarzu. Zmarła w 1959 roku.
Moja pra-prababcia wykazała się nieposłuszeństwem wobec rodziców, gdyż pokochała ubogiego chłopa. Ale kiedy moja pra-prababcia urodziła dziecko, jej rodzice przyjęli ją z powrotem do rodziny.
Kiedy zaczęła się rewolucja w 1917 roku, znajdowały się one do 1939 roku na terenie zachodniej Białorusi w miejscowości Raków. Potem zaczęły się represje. Zaczęła się Wielka Wojna i moja pra-prababcia i pra-pradziadem znaleźli się w niewoli w obozie koncentracyjnym. Moja babcia miała wtedy zaledwie cztery latka.
Mojej prababci – ona w 1937 roku miała zaledwie 4 lata – w niewoli z głodu zmarło wielu krewnych. Moja pra-prababcia i pra-pradziadek przeżyli. Zwolniono ich wraz z dziećmi w 1944 roku. Pra-pradziadek zmarł w 1961 roku. Moja pra-prababcia zmarła w 1983 roku. Moja prababcia nadal żyje i mieszka w Rakowie.
Brat pradziadka zginął podczas pobytu w Warszawie w 1980 roku. Jego dzieci, Barbara i Jadzia, wyjechały do Francji. Nie mam z nimi kontaktu a bardzo chciałabym wiedzieć o ich losie. Moi dziadkowie mieszkają w mieście Wołożyn. Dziadek z pochodzenia jest Polakiem a babcia pochodzi z Białorusi.

Uwielbiam śpiewać i grać w siatkówkę.

Chciałabym więcej dowiedzieć się o polskiej kulturze. Chciałabym tu zostać i żyć.

Anastazją opiekuje się Pan Stanisław oraz Pani Iwona, zapewniając pełny Mecenat.