47% wsparcia

Włodzimierz

Taszkent w Uzbekistanie

Opis ucznia:

Jego pradziadek był Polakiem. Do Uzbekistanu został zesłany po I wojnie światowej. Mimo wielu trudności, zadbał o to, by w jego rodzinie zawsze pamiętano o Polsce. Dziadek Włodzimierza dużo opowiadał swojemu wnukowi o ojczyźnie ojca. W 2008 r. udało mu się także wrócić do Polski. Teraz mieszka w Krakowie. Odwiedził nawet Włodzimierza w Warszawie. Cieszy się, że jego wnuk uczy się w polskiej szkole.

Włodzimierz również niebywale się z tego cieszy i wspomina swój przyjazd do Polski: „W Uzbekistanie nie czułem się jakbym był w domu. Kiedy przyjechałem do Polski od razu poczułem się jakbym był u siebie. Wszystko co widziałem, było dla mnie przyjemne. Kultura, ludzie, przyroda – wszystko wyglądało jak w moim śnie o tym kraju”.

Chciałby osiedlić się na stałe w Warszawie i założyć własną rodzinę. Jak sam przyznaje: „Polska to mój jedyny dom”. Jego rodzina również przeprowadza się do ojczyzny przodków.

Włodzimierz lubi występować publicznie na scenie i czytać dobre książki. Jego pasją jest piłka nożna. Ale w przyszłości chciałby zostać masażystą. I to najlepszym!

Włodzimierzem opiekuje się Pan Eugeniusz, Pan Tomasz, Pani Anna, Pani Małgorzata oraz Pan Łukasz zapewniając 470 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 530 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM WŁODZIMIERZ
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Włodzimierz, Taszkent

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.