110% wsparcia

Weronika

Rostów nad Donem w Rosji

Opis ucznia:

Urodziła się w Rostowie nad Donem w rodzinie o polskich korzeniach. Jej pradziadek został zesłany w głąb ZSRR. W domu Weroniki zawsze rozmawiało się po polsku i mówiło się o Polsce. Dzięki temu od dzieciństwa słyszała polską mowę. Jej mama pracowała w Centrum Języka Polskiego i Kultury przy Południowym Uniwersytecie Federalnym w Rostowie nad Donem (w 1915 r. nosił on nazwę Cesarski Uniwersytet Warszawski).

Weronika przez kilka lat brała udział w wielu konkursach i wydarzeniach polonijnych organizowanych w Rostowie. Pomagała jako uczestniczka lub wolontariuszka m.in. przy wystawach rysunków dzieci „Odkrywamy Polskę” i festiwalach polskich filmów „Wisła”. Przyjeżdżała do Polski w ramach kolonii letnich dla dzieci polonijnych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Udział w tych wszystkich przedsięwzięciach był dla Weroniki bardzo dobrą okazją do nauki praktycznego posługiwania się językiem polskim, poznania historii i kultury kraju swoich dziadków. Nauczył też Weronikę aktywności, samodzielności i chęci do angażowania się na rzecz innych osób.

Weronika ma bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Wśród swoich zainteresowań na pierwszym miejscu wymienia malarstwo i narty. Lubi czytać, słuchać muzyki i oglądać filmy. Dużą przyjemność sprawia jej pomaganie innym. Marzy o tym, by skończyć Liceum z jak najlepszymi wynikami i dostać się na studia.

Weroniką opiekuje się Pani Joanna i Pan Stanisław zapewniając pełne wsparcie.

ZOSTAŃ MECENASEM WERONIKI
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Weronika, Rostów