10% wsparcia

Weronika

Rostów nad Donem w Rosji

Opis ucznia:

Urodziła się w Rostowie nad Donem w rodzinie o polskich korzeniach. Jej pradziadek został zesłany w głąb ZSRR. W domu Weroniki zawsze rozmawiało się po polsku i mówiło się o Polsce. Dzięki temu od dzieciństwa słyszała polską mowę. Jej mama pracowała w Centrum Języka Polskiego i Kultury przy Południowym Uniwersytecie Federalnym w Rostowie nad Donem (w 1915 r. nosił on nazwę Cesarski Uniwersytet Warszawski).

Weronika przez kilka lat brała udział w wielu konkursach i wydarzeniach polonijnych organizowanych w Rostowie. Pomagała jako uczestniczka lub wolontariuszka m.in. przy wystawach rysunków dzieci „Odkrywamy Polskę” i festiwalach polskich filmów „Wisła”. Przyjeżdżała do Polski w ramach kolonii letnich dla dzieci polonijnych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Udział w tych wszystkich przedsięwzięciach był dla Weroniki bardzo dobrą okazją do nauki praktycznego posługiwania się językiem polskim, poznania historii i kultury kraju swoich dziadków. Nauczył też Weronikę aktywności, samodzielności i chęci do angażowania się na rzecz innych osób.

Weronika ma bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Wśród swoich zainteresowań na pierwszym miejscu wymienia malarstwo i narty. Lubi czytać, słuchać muzyki i oglądać filmy. Dużą przyjemność sprawia jej pomaganie innym. Marzy o tym, by skończyć Liceum z jak najlepszymi wynikami i dostać się na studia.

Weroniką opiekuje się Pani Joanna zapewniając 100 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 900 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM WERONIKI
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Weronika, Rostów

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.