32% wsparcia

Waleria

Astana w Kazachstanie

Opis ucznia:

Waleria pochodzi z Kazachstanu. Jej wszyscy przodkowie byli Polakami i mieszkali w Polsce na terenie dzisiejszej Ukrainy. To stamtąd w latach trzydziestych XX wieku NKWD wywiozło jej dziadków do Kazachstanu. Choć czekały ich trudne lata, to nie zapomnieli o ojczyźnie, przekazując miłość do niej z pokolenia na pokolenie. Babcia Walerii często wspominała jej o tym, jak bardzo chcieli wrócić do Polski. To ona rozbudziła w Walerii wyjątkowe pragnienie – pragnienie powrotu do kraju przodków.

W Kazachstanie ukończyła gimnazjum lingwistyczne, tańczyła i śpiewała w polskiej szkółce niedzielnej. Brała udział w spotkaniach i rekolekcjach grupy młodzieżowej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Astanie.

Waleria także po przyjeździe do Polski śpiewa w szkolnym chórze i występuje podczas wielu uroczystości, koncertów i wydarzeń patriotycznych. Pięknie recytuje polskie wiersze i ma wyjątkowe talenty teatralne. Jest nie tylko uzdolniona artystycznie, ale ma także bardzo wysokie wyniki w nauce.

Waleria jeszcze nie wie, kim dokładnie chce zostać w przyszłości. Waha się pomiędzy wieloma swoimi zainteresowaniami. Chciałaby, żeby jej zawód był dla niej nie tylko pracą, ale prawdziwą pasją. Marzy także o tym, aby umieć biegle władać w sześciu językach i móc podróżować po świecie. Zawsze jednak wracając do Polski, gdzie chciałaby mieszkać z całą swoją rodziną.

Walerią opiekują się Pani Anna i Pani Elżbieta zapewniając 320 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 680 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM WALERII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Waleria, Astana

 

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.