10% wsparcia

Waleria

Astana w Kazachstanie

Opis ucznia:

Pochodzę z Kazachstanu. Moi wszyscy przodkowie byli Polakami i mieszkali w Polsce na terenie dzisiejszej Ukrainy. To stamtąd w latach trzydziestych XX wieku NKWD wywiozło moich dziadków do Kazachstanu. Choć czekały ich trudne lata, to nie zapomnieli o ojczyźnie, przekazując miłość do niej z pokolenia na pokolenie. Moja babcia często wspominała o tym, jak bardzo chcieli wrócić do Polski. To ona rozbudziła we mnie wyjątkowe pragnienie – pragnienie powrotu do kraju przodków.

W Kazachstanie ukończyłam gimnazjum lingwistyczne, tańczyłam i śpiewałam w polskiej szkółce niedzielnej. Brałam udział w spotkaniach i rekolekcjach grupy młodzieżowej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Astanie.

Także po przyjeździe do Polski śpiewam w szkolnym chórze i występuję podczas wielu uroczystości, koncertów i wydarzeń patriotycznych. Recytuję polskie wiersze i mam talenty teatralne. Mam też bardzo dobre wyniki w nauce.

Jeszcze nie wiem, kim dokładnie chcę zostać w przyszłości. Wahma się pomiędzy wieloma swoimi zainteresowaniami. Chciałabmy, żeby mój zawód był dla mnie nie tylko pracą, ale prawdziwą pasją. Marzę także o tym, aby umieć biegle władać w sześciu językach i móc podróżować po świecie. Zawsze jednak wracając do Polski, gdzie chciałabym mieszkać z całą swoją rodziną.

Walerią opiekuje się Pani Anna zapewniając 100 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 900 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM WALERII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Waleria, Astana

 

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.