10% wsparcia

Waleria

Astana w Kazachstanie

Opis ucznia:

Waleria pochodzi z Kazachstanu. Jej wszyscy przodkowie byli Polakami i mieszkali w Polsce na terenie dzisiejszej Ukrainy. To stamtąd w latach trzydziestych XX wieku NKWD wywiozło jej dziadków do Kazachstanu. Choć czekały ich trudne lata, to nie zapomnieli o ojczyźnie, przekazując miłość do niej z pokolenia na pokolenie. Babcia Walerii często wspominała jej o tym, jak bardzo chcieli wrócić do Polski. To ona rozbudziła w Walerii wyjątkowe pragnienie – pragnienie powrotu do kraju przodków.

W Kazachstanie ukończyła gimnazjum lingwistyczne, tańczyła i śpiewała w polskiej szkółce niedzielnej. Brała udział w spotkaniach i rekolekcjach grupy młodzieżowej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Astanie.

Waleria także po przyjeździe do Polski śpiewa w szkolnym chórze i występuje podczas wielu uroczystości, koncertów i wydarzeń patriotycznych. Pięknie recytuje polskie wiersze i ma wyjątkowe talenty teatralne. Jest nie tylko uzdolniona artystycznie, ale ma także bardzo wysokie wyniki w nauce.

Waleria jeszcze nie wie, kim dokładnie chce zostać w przyszłości. Waha się pomiędzy wieloma swoimi zainteresowaniami. Chciałaby, żeby jej zawód był dla niej nie tylko pracą, ale prawdziwą pasją. Marzy także o tym, aby umieć biegle władać w sześciu językach i móc podróżować po świecie. Zawsze jednak wracając do Polski, gdzie chciałaby mieszkać z całą swoją rodziną.

Walerią opiekują się Pani Anna zapewniając 100 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 900 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM WALERII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Waleria, Astana

 

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.