61% wsparcia

Tatiana

Kokczetaw w Kazachstanie

Opis ucznia:

Przodkowie Tatiany zostali zesłani do Kazachstanu na początku XX wieku. Przeżyli tam wiele trudności i ciężkich chwil. Po licznych staraniach mamie Tatiany udało się przyjechać do Polski. To właśnie tutaj, w Elblągu, urodziła się Tatiana i tu chodziła do pierwszych klas szkoły podstawowej. W 2013 r. z powodów rodzinnych wyjechała wraz z mamą i młodszym bratem Wiktorem z powrotem do Kazachstanu. Tam aktywnie uczestniczyła w uroczystościach i spotkaniach Stowarzyszenia Polaków Obwodu Akmolińskiego. Teraz powróciła do Polski, aby uczyć się w gimnazjum przy Kolegium św. Stanisława Kostki.

Tatiana sama przyznaje, że „mimo, iż jej rodzina przeniosła się do tak dalekiego kraju, to uczucie, że to właśnie Polska jest jej Ojczyzną, nigdy nie wygasło”. Właśnie dlatego postanowiła wyjechać po 3 latach z Kazachstanu.

Tatiana interesuje się muzyką – gra na gitarze i śpiewa. Gdy ma chwilę wolnego czasu, to czyta książki i rysuje. Lubi pomagać innym np. w odrabianiu lekcji. Jest aktywna i zaangażowana. Świetnie odnajduje się przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń szkolnych. Jeszcze nie jest pewna, kim chce zostać w przyszłości. Myśli o zawodzie architekta, dlatego, że architekci mogą tworzyć coś nowego.

Tatianą opiekuje się Pan Konrad oraz Pan Jakub zapewniając 610 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 390 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM TATIANY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Tatiana, Kokczetaw

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.