14% wsparcia

Tamara

Lagodechi w Gruzji

Opis ucznia:

Przodkowie Tamary znaleźli się w Gruzji po upadku powstania listopadowego. Jej prababcię – Annę Zielińską zmuszono na podstawie decyzji władz carskich do opuszczenia Polski. Była to szeroko zakrojona akcja represyjna, która obejmowała konfiskaty majątków, aresztowania, wysiedlenia, a nawet kary śmierci. Tej ostatniej ledwo uniknął pradziadek Tamary. Tylko ucieczka na terytorium Gruzji dała szansę przodkom Tamary na uniknięcie aresztowania i śmierci. To jednak nie zakończyło trudnej historii rodziny. Wszystkie dokumenty rodzinne zostały skonfiskowane i zniszczone w czasie II wojny światowej. W 1943 r. Stalin na podstawie „Noty Wołkowej” skazał miliony Polaków na obywatelstwo ZSRR. Rodzinę Tamary przez kilkadziesiąt lat uważano za ruskich, co jak sama mówi „kłóciło się z naszym pochodzeniem, wartościami, obyczajami i poczuciem, że jesteśmy Polakami”.

Tamara urodziła się w miejscowości Lagodechi. Ma trzech braci, z których jeden także uczy się już w Polsce. Związek Polaków w Kachetii im. Ludwika Młokosiewicza potwierdził ich polskie pochodzenie.

Tamara jest utalentowana artystycznie. Uczyła się w szkole muzycznej w Gruzji, tańczyła w zespole „Lakwaste”, gra także na gitarze i fortepianie. W wolnych chwilach maluje i uwielbia czytać książki. Śpiewa także w szkolnym chórze. A do tego wszystkiego lubi także uprawiać sport i spędzać czas z przyjaciółmi.

Marzy o tym, aby zamieszkać w Polsce i tu założyć rodzinę. Chciałaby także, aby na świecie nie dochodziło już do wojen i konfliktów, by już żadna rodzina nie musiała przechodzić przez to, co przeszła jej.

Tamarą opiekują się Pani Bogumiła zapewniając 140 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 860 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM TAMARY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Tamara, Lagodechi

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.