28% wsparcia

Tamara

Lagodechi w Gruzji

Opis ucznia:

Przodkowie Tamary znaleźli się w Gruzji po upadku powstania listopadowego. Jej prababcię – Annę Zielińską zmuszono na podstawie decyzji władz carskich do opuszczenia Polski. Była to szeroko zakrojona akcja represyjna, która obejmowała konfiskaty majątków, aresztowania, wysiedlenia, a nawet kary śmierci. Tej ostatniej ledwo uniknął pradziadek Tamary. Tylko ucieczka na terytorium Gruzji dała szansę przodkom Tamary na uniknięcie aresztowania i śmierci. To jednak nie zakończyło trudnej historii rodziny. Wszystkie dokumenty rodzinne zostały skonfiskowane i zniszczone w czasie II wojny światowej. W 1943 r. Stalin na podstawie „Noty Wołkowej” skazał miliony Polaków na obywatelstwo ZSRR. Rodzinę Tamary przez kilkadziesiąt lat uważano za ruskich, co jak sama mówi „kłóciło się z naszym pochodzeniem, wartościami, obyczajami i poczuciem, że jesteśmy Polakami”.

Tamara urodziła się w miejscowości Lagodechi. Ma trzech braci, z których jeden także uczy się już w Polsce. Związek Polaków w Kachetii im. Ludwika Młokosiewicza potwierdził ich polskie pochodzenie.

Tamara jest utalentowana artystycznie. Uczyła się w szkole muzycznej w Gruzji, tańczyła w zespole „Lakwaste”, gra także na gitarze i fortepianie. W wolnych chwilach maluje i uwielbia czytać książki. Śpiewa także w szkolnym chórze. A do tego wszystkiego lubi także uprawiać sport i spędzać czas z przyjaciółmi.

Marzy o tym, aby zamieszkać w Polsce i tu założyć rodzinę. Chciałaby także, aby na świecie nie dochodziło już do wojen i konfliktów, by już żadna rodzina nie musiała przechodzić przez to, co przeszła jej.

Tamarą opiekują się Pani Bogumiła i Pan Grzegorz oraz Pan Daniel zapewniając 285 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 715 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM TAMARY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Tamara, Lagodechi

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.