100% wsparcia

Nikita

Kamieniec Podolski na Ukrainie

Opis ucznia:

Dziadek Nikity został zesłany na Sybir. Liczył, że będzie miał szansę wrócić do ukochanej Polski, gdy tylko skończy się II wojna światowa. Niestety, władze komunistyczne zakazały mu powrotu. Dopiero w latach 80. dostał pozwolenie i wrócił do rodzinnego domu. Okazało się jednak, że miejscowość, w której mieszkał niegdyś znalazła się poza granicami Polski, na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Nikita urodził się w Kamieńcu Podolskim. Języka polskiego uczył się na zajęciach w Stowarzyszeniu Kultury Polskiej im. Jana Pawła II. Chętnie brał tam udział w koncertach charytatywnych i wydarzeniach organizowanych przez polską wspólnotę. Przez kilka lat uczył się w szkole muzyczno-chóralnej w klasie fortepianu i śpiewu chóralnego. Jest laureatem konkursu „Royal Classic”. Dlatego od początku nauki w Liceum Polonijnym śpiewa w szkolnym chórze, a na próbach gra na fortepianie i flecie.

Zawsze jednak chciał przyjechać do Polski, którą nazywa „swoją Ojczyzną”. By tutaj udoskonalić swoją naukę języka polskiego, jeszcze lepiej poznać kulturę i obyczaje przodków, a w przyszłości pracować na rzecz państwa.

Nikita ma bardzo wysokie wyniki ze wszystkich przedmiotów, choć z natury jest raczej humanistą. Ma zdolności muzyczne i wspaniale śpiewa w szkolnym chórze. Od 10 lat gra w piłkę nożną na pozycji bramkarza. Jest zawsze uśmiechnięty i koleżeński, łatwo nawiązuje kontakty i ma wielu przyjaciół. Często organizuje w szkole różnego rodzaju wydarzenia i imprezy.

Po zdaniu matury chciałby studiować stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, aby w przyszłości zostać dyplomatą lub ambasadorem. Chce także zostać w Polsce, bo jak sam przyznaje: „To jest Ojczyzna moich przodków i moja. Uwielbiam ten kraj całym sercem”.

Nikitą opiekują się Pani Małgorzata, Pani Patrycja, Pan Marek i Pan Sebastian zapewniając pełny Mecenat.