100% wsparcia

Nikita

Kamieniec Podolski na Ukrainie

Opis ucznia:

Mój dziadek został zesłany na Sybir. Liczył, że będzie miał szansę wrócić do ukochanej Polski, gdy tylko skończy się II wojna światowa. Niestety, władze komunistyczne zakazały mu powrotu. Dopiero w latach 80. dostał pozwolenie i wrócił do rodzinnego domu. Okazało się jednak, że miejscowość, w której mieszkał niegdyś znalazła się poza granicami Polski, na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Urodziłem się w Kamieńcu Podolskim. Języka polskiego uczyłem się na zajęciach w Stowarzyszeniu Kultury Polskiej im. Jana Pawła II. Chętnie brałem tam udział w koncertach charytatywnych i wydarzeniach organizowanych przez polską wspólnotę. Przez kilka lat uczyłem się w szkole muzyczno-chóralnej w klasie fortepianu i śpiewu chóralnego. Jesemt laureatem konkursu „Royal Classic”. Dlatego od początku nauki w Liceum Polonijnym śpiewam w szkolnym chórze, a na próbach gram na fortepianie i flecie.

Zawsze jednak chciałem przyjechać do Polski, którą nazywam „swoją Ojczyzną”. Chcę tutaj udoskonalić swoją naukę języka polskiego, jeszcze lepiej poznać kulturę i obyczaje przodków, a w przyszłości pracować na rzecz państwa.

Mam bardzo dobre wyniki ze wszystkich przedmiotów, choć z natury jestem raczej humanistą. Mam zdolności muzyczne i śpiewam w szkolnym chórze. Od 10 lat gram w piłkę nożną na pozycji bramkarza. Jestem raczej uśmiechnięty i koleżeński, łatwo nawiązuję kontakty i mam wielu przyjaciół. Często organizuję w szkole różnego rodzaju wydarzenia i imprezy.

Po zdaniu matury, chciałbym studiować stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, aby w przyszłości zostać dyplomatą lub ambasadorem. Chcę także zostać w Polsce, bo to jest Ojczyzna moich przodków i moja. Uwielbiam ten kraj całym sercem.

Nikitą opiekują się Pani Patrycja, Pan Marek, Pan Sebastian oraz Pani Maria i Pan Dariusz, zapewniając pełny Mecenat.