80% wsparcia

Natalia

Lwów na Ukrainie

Opis ucznia:

Jej pradziadek był Polakiem. Po drugiej wojnie światowej wyjechał na Ukrainę za pracą. Był cukiernikiem, który wypiekał pyszne słodkości. Osiedlił się w lwowskim obwodzie w małym miasteczku – Chodorowie. Stamtąd próbował skontaktować się z rodziną. Niestety dowiedział się jedynie o tym, że jego siostra została zamordowana. Postanowił zatem zostać na Ukrainie.

Ojciec Natalii najwięcej opowiadał jej o Polsce, zwłaszcza o rodzinie, która niegdyś mieszkała we Wrocławiu. Ciągle powtarzał, że muszą znaleźć polską część ich rodziny. Polska była dla niego zawsze ciekawym narodem z życzliwymi ludźmi. Tak mówił – wspomina Natalia. Wspomina, gdyż jej tata zginął na Majdanie podczas ostrzału berkutowców.

Trafiła do Kolegium Św. Stanisława Kostki dzięki Towarzystwu Wielkie Serce, które prowadzi we Lwowie polską szkołę. Towarzystwo pomaga tym, którzy chcą wrócić do Polski oraz wspiera w uzyskaniu Karty Polaka.

Natalia uwielbia grać w siatkówkę, nurkować, rysować oraz spędzać czas na łonie natury. Myśli o tym, aby studiować archeologię podwodną na uczelni w Gdańsku lub w Szczecinie.

Natalią opiekują się Pan Piotr, Pani Agata,Pani Maria i Pan Emil oraz Pani Lucyna i Anonimowy Darczyńca zapewniając 800 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 200 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM NATALII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Natalia, Lwów

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.