50% wsparcia

Mirosław

Gródek na Ukrainie

Opis ucznia:

Pradziadkowie i dziadkowie Mirka byli Polakami. Żyli w dolinie rzeki Bug, na terenie dzisiejszej Ukrainy. W ich życie wkroczyła wojna i brutalna władza bolszewicka, która przesiedliła rodzinę na teren Białorusi. Dopiero po latach, wrócili w rodzinne strony i zamieszkali w Gródku. Dziadkowie opowiadali Mirkowi o Polsce i o rodzinie, którą mają we Wrocławiu. Mirek uczęszczał w Gródku do polskiej szkoły, ale gdy pojawiła się szansa nauki w Liceum Polonijnym długo się nie zastanawiał. ,,Chciałem powrócić do kraju moich przodków. Jako wyraz wdzięczności dla nich postanowiłem uczyć się i zamieszkać w Polsce” – mówi Mirek.

Dwóch braci Mirka uczyło się już w naszym Liceum, więc on również poszedł ich śladami. Jego bracia są absolwentami i obecnie studiują – Witek w Krakowie inżynierię komputerową, a Władek w Łodzi medycynę.

Mirka najbardziej interesuje informatyka. Chciałby studiować na politechnice i zostać programistą. Kiedyś przez 3 lata trenował podnoszenie ciężarów, a teraz gra w koszykówkę.

Mirosławem opiekują się Pani Małgorzata i Pan Wojciech zapewniając 500 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 500 zł.
ZOSTAŃ MECENASEM MIROSŁAWA
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Mirosław, Gródek

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.