25% wsparcia

Marina

Styrcza w Mołdawii

Opis ucznia:

Jej pradziadkowie i dziadkowie byli Polakami. Pochodzili z Kamieńca Podolskiego – miasta niegdyś polskiego, a obecnie znajdującego się na terenie Ukrainy. Na początku XX w. wraz z kilkoma innymi rodzinami dostali ziemię na terenie północnej Mołdawii. Wyjechali tam i założyli polską wieś, zachowując polskie tradycje i obyczaje. Do tej pory w tej miejscowości zdecydowana większość to Polacy. Nazywają wieś „małą Warszawą”, choć w rzeczywistości nazywa się Styrcza.

Dziadek Mariny już od jej dzieciństwa zadbał o to, by pamiętała o swoim polskim pochodzeniu. Od 9 roku życia uczyła się języka polskiego i jeździła na wycieczki do Polski. Sama nie ukrywa, że „zakochała się w tym kraju”. Gdy tylko pojawiła się szansa na kontynuację nauki w Polsce, długo się nie zastanawiała.  Czuje się bardzo związana z Polską i nazywa ją ojczyzną swoich przodków.

Marina bardzo lubi muzykę i poezję. Gra na gitarze i recytuje wiersze. Lubi też podróżować, odwiedzać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. Dużą przyjemność sprawia jej praca i zabawa z dziećmi, dlatego myśli o zawodzie logopedy. Nie jest to jednak jeszcze ostateczna decyzja, bo Marinie podoba się także praca w telewizji. Niezależnie od tego, co wybierze, chce zostać w Polsce, tu założyć rodzinę i pracować.

Mariną opiekują się Pani Krystyna i Pan Grzegorz zapewniając 250 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 750 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM MARINY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Marina, Styrcza

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.