51% wsparcia

Lilia

Gródek na Ukrainie

Opis ucznia:

Pochodzę z rodziny polsko-ukraińskiej. Po II wojnie światowej moją rodzinę przesiedlono w ramach operacji „Wisła”. W wyniku tych działań cześć moich krewnych znalazła się w Polsce Zachodniej, blisko granicy niemieckiej, a część osiedliła się w Bytomiu i we Wrocławiu. Reszta została na Ukrainie, gdzie żyli w obliczu wielu trudności. Traktowano ich bowiem jako „element niepewny ideologicznie”. Wisiała nad nimi groźba zsyłki na Sybir. Dopiero po 1989 r. pojawiła się szansa, by odzyskać polskie dokumenty, potwierdzające pochodzenie. Przez cały czas, moja rodzina kultywowała polskie tradycje świąt państwowych i religijnych. W domu rozmawiali także w języku polskim.

Urodziłam się w miejscowości Gródek, w obwodzie lwowskim na Ukrainie. W szkole podstawowej byłam aktywna w samorządzie uczniowskim i zaangażowana w działalność charytatywną.

Od wielu lat czułam bliskość z kulturą polską. Słuchałam polskiego radio, oglądałam polską telewizję i czytałam polską literaturę.

Wraz z młodszym bratem, jestem wychowywana tylko przez mamę. Mój tata tragicznie zginął w lutym 2014 r. podczas ataku Berkutu na Majdan w Kijowie. (Niemalże w tym samym miejscu, w którym zginął tata Natalii, innej uczennicy ze Lwowa).

Jetem bardzo koleżeńska, Zawsze służę pomocą innym uczniom. Moje hobby to śpiew i podróże. Lubię także czytać książki. Chciałaby studiować na polskiej uczelni i wraz z resztą rodziny zamieszkać w Polsce na stałe. Kocham Polskę i jej kulturę, która jest mi bardzo bliska.

Lilią opiekują się Pani Małgorzata oraz Pan Dariusz z Panią Marią, zapewniając 512 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje jeszcze 488 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM LILII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Lilia, Gródek

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.