45% wsparcia

Julia

Glodeni w Mołdawii

Opis ucznia:

Po powstaniu styczniowym na terenie zaboru rosyjskiego władze carskie w wyniku represji odbierały Polakom ich ziemie i często konfiskowały majątki. W ten sposób pradziadkowie Julii zostali zmuszeni do opuszczenia rodzinnego domu. Osiedlili się w Kamieńcu Podolskim, jednak nie na długo. W czasie wojny trafili do Mołdawii. A po rewolucji październikowej dziadkowie Julii kolejny raz stracili cały majątek, który został im odebrany przez władze komunistyczne. Cudem uniknęli zesłania na Syberię. Pozostali w Mołdawii, żyjąc bardzo skromnie z tego, co im zostało. Nigdy nie wrócili do Polski, choć zawsze bardzo tego pragnęli.

Rodzice Julii pielęgnowali polskie tradycje i przyjeżdżali, co jakiś czas do Polski.

Nauczycielka języka polskiego opowiedziała Julii, że jest w Polsce szkoła, która kształci młodzież polskiego pochodzenia. Część koleżanek, z którymi grała w drużynie siatkarskiej w Glodeni, a które uczyły się w Liceum Polonijnym, również zachęciło ją do przyjazdu. Już wcześniej przyjeżdżały do Polski regularnie z zespołem, w którym tańczyły m.in. polskie tańce narodowe.

Julii bardzo podoba się polska kultura, Kraków oraz polska kuchnia. Najbardziej lubi uczyć się chemii i biologii, a w przyszłości chciałaby zostać lekarzem, najchętniej stomatologiem lub specjalistą od żywienia.

Chce także zostać w Polsce, która jak sama mówi „od zawsze była jej marzeniem”.

Julią opiekuje się Pan Krzysztof zapewniając 450 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 550 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM JULII
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Julia, Glodeni

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.