100% wsparcia

Elżbieta

Irkuck w Rosji

Opis ucznia:

Pradziadek Eli pochodził z Łodzi. Został zesłany na Sybir w czasie pierwszej wojny światowej, i tam już pozostał, ucząc swoich potomków, gdzie znajduje się prawdziwa ojczyzna. Gdy mama Eli miała 16 lat po raz pierwszy przyjechała do Polski. Wtedy zrozumiała, że to jest kraj, w którym powinna mieszkać, założyć rodzinę i wychowywać dzieci. Jednak przeprowadzka nie była taka prosta, stała się raczej odległym marzeniem i wizją przyszłości.

Mama dużo opowiadała Eli o Polsce i o tym, jak bardzo chciała do niej wrócić. Gdy w jej ręce trafiło ogłoszenie o możliwości nauki dla licealistów w Warszawie i postanowiła wysłać tam córkę. W Kolegium św. Stanisława Kostki oprócz Elżbiety uczy się także jej młodszy brat Andrzej.

Ela jest wzorową uczennicą z bardzo wysoką średnią ocen. Wygrała ogólnopolski konkurs geologiczno-filmowy o gazie z łupków i na podstawie jej scenariusza powstał film edukacyjny „Gdyby stał się cud”. Premiera tego filmu odbyła się w czerwcu 2015 r. w Warszawie.

Fascynuje ją kultura japońska. Lubi oglądać japońskie filmy i seriale oraz czytać książki japońskich autorów. Uwielbia kino i taniec. To właśnie z kinem wiąże swoją przyszłość. Chciałaby zostać reżyserem i tworzyć wielkie produkcje, które będą promować Polskę i pokazywać historię naszego kraju. W wolnych chwilach czyta książki.

Marzy o tym, by mieć szczęśliwą rodzinę, wraz z którą będzie mogła mieszkać w Polsce.

Elżbietą opiekują się Pan Piotr, Pani Agnieszka, Pan Michał oraz Pan Bartosz zapewniając pełny Mecenat.