74% wsparcia

Andrzej

Irkuck w Rosji

Opis ucznia:

Pradziadek Andrzeja pochodził z Łodzi. Został zesłany na Sybir w czasie pierwszej wojny światowej, i tam już pozostał, ucząc swoich potomków, gdzie znajduje się prawdziwa ojczyzna. Gdy mama Andrzeja miała 16 lat po raz pierwszy przyjechała do Polski. Wtedy zrozumiała, że to jest kraj, w którym powinna mieszkać, założyć rodzinę i wychowywać dzieci. Jednak przeprowadzka nie była taka prosta, stała się raczej odległym marzeniem i wizją przyszłości.

Mama dużo opowiadała Andrzejowi o Polsce i o tym, jak bardzo chciała do niej wrócić. Dlatego, gdy pojawiła się szansa, by jej dzieci mogły uczyć się w Kolegium w Polsce od razu na to przystała. Choć Andrzej początkowo miał obawy przed tak dużą zmianą, to gdy znalazł się w Polsce zmienił zdanie. Jest szczęśliwy, mogąc żyć w kraju swoich przodków. Obecnie w Liceum uczy się także starsza siostra Andrzeja Elżbieta.

Andrzej chciałby nauczyć się mówić płynnie w języku polskim i bez wschodniego akcentu. I nie musieć myśleć już o tym, że kiedyś mieszkał w Rosji. Chce zostać w Polsce. Jak sam mówi: „Ja nie przeprowadziłem się do innego kraju, ja wróciłem do ojczyzny”.

Lubi sport, a w szczególności lekkoatletykę. W szkole jego ulubionymi przedmiotami jest biologia i chemia, a w przyszłości myśli o kierunku medycznym.

Andrzejem opiekują się Pan Krzysztof, Pan Maciej oraz Pani Bogumiła zapewniając 745 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 255 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM ANDRZEJA
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Andrzej, Irkuck

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.