65% wsparcia

Alina

Glodeni w Mołdawii

Opis ucznia:

Jej przodkowie nazywali się Czerscy i od dawnych czasów zamieszkiwali w okolicach Kamieńca Podolskiego. Posiadali również duży majątek. W wyniku rozbiorów tereny, które zamieszkiwali zostały włączone do zaboru rosyjskiego. Z upływem czasu rodzina Czerskich bardzo zubożała. Gdy do terenów rosyjskich została włączona Mołdawia, car rozpoczął politykę sprzyjającą zaludnieniu tego terenu. Przodkowie Aliny znaleźli się wówczas w okolicach wsi Kukoneszty w południowej Mołdawii.

Alina jak sama mówi: „od dzieciństwa, kiedy jeszcze nie byłam świadoma swojego pochodzenia, czułam odrębność od reszty rówieśników. W późniejszych latach poznałam prawdę o moich korzeniach i byłam z tego powodu bardzo dumna. Gdy tylko dowiedziałam się o możliwości uczenia się w Polsce, od razu rozpoczęłam naukę tego języka, by osiągnąć cel, który miałam już dawno w głowie – przyjechać do Polski”.

Alina jest typową humanistką. Uwielbia lekcje historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Lubi także dyskutować. Jeszcze nie wybrała kierunku, który chce studiować, ale zastanawia się nad prawem, administracją, zarządzaniem bądź socjologią. Chciałaby zostać w Polsce i założyć rodzinę, bo to właśnie rodzina jest dla niej wartością nadrzędną.

Aliną opiekują się Pani Karolina i Pan Rafał zapewniając 650 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 350 zł.

 

ZOSTAŃ MECENASEM ALINY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Alina, Glodeni

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.