72% wsparcia

Diana

Oszmiany na Białorusi

Opis ucznia:

Pradziadkowie Diany mieszkali na terenie obecnej zachodniej Białorusi – terenie, który jeszcze do 1939 r. był częścią Polski. Jej pradziadek służył w Wojsku Polskim. Właśnie ze względu na to, po skończonej wojnie, gdy jego bracia przenieśli się do Polski, on nie mógł wrócić. Nie miał możliwości wyjazdu, gdyż w dokumentach figurowała informacja o tym, iż służył w Wojsku Polskim.

Diana wychowywała się w atmosferze miłości do Polski. W domu zawsze mówiło się po polsku i o Polsce. Wszyscy w rodzinie wspominali kraj z tęsknotą, nazywając go nie inaczej jak Ojczyzną. Dlatego Diana postanowiła przyjechać do Polski i tu się uczyć, a następnie studiować. „To jest też moja Ojczyzna. Chcę poznawać polską kulturę, historię i obyczaje.”

Jej największą pasją jest gra na fortepianie. Ale lubi również uprawiać sport, w szczególności koszykówkę i siatkówkę. W przyszłości chciałaby zostać ekonomistką, ponieważ świetnie radzi sobie z matematyką i jak sama przyznaje bardzo ją lubi.

Dianą opiekuje się Pani Jadwiga, Pani Danuta, Pani Bogumiła, Pan Robert oraz Fundacja Alingua zapewniając 720 zł wsparcia. Do pełnego Mecenatu brakuje 280 zł.

ZOSTAŃ MECENASEM DIANY
Możesz to zrobić poprzez poniższy formularz wpłat lub wpłacając bezpośrednio na konto:
NR KONTA: 86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
Tytuł przelewu: Mecenat – Diana, Oszmiany

Zostań mecenasem tego ucznia!

I dokonaj pierwszej wpłaty

Wybierz rodzaj mecenatu:

Dane kontaktowe:

* pola są wymagane.