100% wsparcia

Andrzej

Drohobycz na Ukrainie

Opis ucznia:

Zarówno tata, jak i mama Andrzeja mają polskie korzenie, choć oboje urodzili się już na Ukrainie. Przodkowie taty Andrzeja mieszkali niegdyś w okolicach Krosna, a z kolei pradziadkowie mamy byli właścicielami ziemi nieopodal Lwowa. Pomimo upływu lat w rodzinie Andrzeja zachował się głęboki szacunek i wielka miłość do Polski. To pod wpływem tych uczuć, rodzice Andrzeja przeprowadzili się do Krakowa i tam pobrali. Właśnie w tym mieście urodził się Andrzej. Niestety, sytuacja zmusiła ich do powrotu na Ukrainę po kilku latach.

Już w dzieciństwie mama Andrzeja przekazywała mu miłość do Polski i mówiła, że „kiedyś wróci do kraju, gdzie Bóg pozwolił mu się urodzić”. Dlatego Andrzej nie wyobrażał sobie nawet, by mogło być inaczej. „Musiałem wrócić do Ojczyzny i do wszystkiego, co mnie z nią łączy. To była moja decyzja. Teraz będę dokładał wszelkich starań, by zrobić to, co postanowiłem”.

Andrzej od zawsze marzył, żeby mieszkać w Polsce – tu zdobyć wykształcenie, pracować i założyć rodzinę. Pragnie, by jego rodzina, która została na Ukrainie, była tu razem z nim. Szczególnie mama, która tyle opowiadała mu o Polsce i o ciepłym, pięknym, szlachetnym mieście Krakowie, w którym się zakochała.

Andrzej lubi podróżować, poznawać nowe miejsca, uprawiać sport, jeździć na deskorolce i rysować. Ucząc się w naszej szkole znalazł nową pasję – jazdę konną, która sprawia mu ogromną przyjemność. Uwielbia również fizykę, języki obce i interesuje się prawem. Jest ciekawy świata. Chce się rozwijać, zdobywając wiedzę w Polsce.

Andrzejem opiekuje się Pan Marcin zapewniając pełny Mecenat.