100% wsparcia

Andrzej

Drohobycz na Ukrainie

Opis ucznia:

Zarówno mój tata, jak i mama mają polskie korzenie, choć oboje urodzili się już na Ukrainie. Przodkowie taty mieszkali niegdyś w okolicach Krosna, a z kolei pradziadkowie mamy byli właścicielami ziemi nieopodal Lwowa. Pomimo upływu lat, w mojej rodzinie zachował się głęboki szacunek i wielka miłość do Polski. To pod wpływem tych uczuć, moi rodzice przeprowadzili się do Krakowa i tam pobrali. To właśnie tam się urodziłem. Niestety, sytuacja zmusiła nas do powrotu na Ukrainę po kilku latach.

Już w dzieciństwie moja mama przekazywała mi miłość do Polski i mówiła, że „kiedyś wrócisz do kraju, gdzie Bóg pozwolił ci się urodzić”. Dlatego nie wyobrażałem sobie nawet, by mogło być inaczej. Musiałem wrócić do Ojczyzny i do wszystkiego, co mnie z nią łączy. To była moja decyzja. Teraz będę dokładał wszelkich starań, by zrobić to, co postanowiłem.

Od zawsze marzyłem, żeby mieszkać w Polsce – tu zdobyć wykształcenie, pracować i założyć rodzinę. Pragnę, by moja rodzina, która została na Ukrainie, była tu razem ze mną. Szczególnie mama, która tyle opowiadała mi o Polsce i o ciepłym, pięknym, szlachetnym mieście Krakowie, w którym się zakochała.

Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, uprawiać sport, jeździć na deskorolce i rysować. Ucząc się w Liceum Polonijnym, znalazłem nową pasję – jazdę konną, która sprawia mi ogromną przyjemność. Uwielbiam również fizykę, języki obce i interesuję się prawem. Jestem ciekawy świata. Chcę się rozwijać, zdobywając wiedzę w Polsce.

Andrzejem opiekuje się Pan Marcin i Pan Krzysztof, zapewniając pełny Mecenat.